Lutfi-Sunar

Doç. Dr. Lütfi Sunar

Proje Yürütücüsü


Lisans eğitimini 2002 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Ekonomi bölümlerinde tamamladı. 2010 yılında İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde "Karl Marx ve Max Weber’in Doğu Toplumlarına Yaklaşımları" başlıklı teziyle doktorasını tamamladı. Sosyolojik teori, sosyoloji tarihi, şarkiyatçılık alanında çalışmalarda bulunan Lütfi Sunar, hâlen İstanbul Medeniyet Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde öğretim üyesi olarak çalışmaktadır. Sunar’ın Marx ve Weber’de Doğu Toplumları ve Türkiye’de İş Ortaklıkları, Marx an Weber on Oriental Societies adlı yayımlanmış üç telif kitabı ve çok sayıda editörlüğünü yaptığı kitap bulunmaktadır.


Busra-Bulut

Büşra Bulut

Koordinatör


2011-2016 yılları arasında Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Tarih bölümünde lisans eğitimini tamamladı. 2019 yılında aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsü Tarih Bölümü Cumhuriyet tarihi alanında “Çok Partili Haya Geçişte Devlet Adamlarının Görsel Temsilleri (1946-1960)” isimli yüksek lisans tezini sunmuştur. İslamcı Dergiler Projesi (İDP) proje koordinatör yardımcılığının yanısıra, İDP Sözlü Tarih uzmanı olarak da görev almıştır.


Mehmet-Ilkay-Ciftci

Mehmet İlkay Çiftci

Araştırmacı


2014-2018 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Tarih bölümünde lisans eğitimini tamamlayan Mehmet İlkay Çiftci, eğitim hayatına İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Türkiye Cumhuriyeti Tarihi Anabilim Dalı'nda yüksek lisans eğitimi ile devam etmektedir. İlmi Etüdler Derneği’nde (İLEM) iki sene (2018-2020) ihtisas komisyonu üyeliği yapan Çiftci, İslamcı Dergiler Projesi (İDP) ve Türkiye’de Yayıncılığın Hafızası (TYH) projelerinde de araştırmacı olarak görev almıştır. İslamcılık alanında çalışmalar yapan Çiftci, tezini İslam birliği faaliyetleri üzerine yazmaktadır.


Muhammed-Mustafa-Bilgili

M. Mustafa Bilgili

Araştırmacı


2013-2018 tarihleri arasında İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünde lisans eğitimini tamamladı. 2018 yılında başladığı yüksek lisans eğitimine İstanbul Şehir Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünde devam etmektedir. Akademik çalışmaları Ortadoğu siyaseti odaklı olup yüksek lisansını İsrail dış politikası üzerine yazmaktadır


Zeynep-Ozalp

Zeynep Özalp

Araştırmacı


2011-2016 yılları arasında İstanbul Üniversitesi'nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü'nden mezun oldu. 2017-2019 yıllarında Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Sosyoloji bölümünde yüksek lisans yaparak ''Türkiye'de Muhafazakar Partilerde Kadınların Siyasal Örgütlenmesi'' başlıklı tezini tamamladı. 2019 yılı itibariyle İstanbul Medeniyet Üniversitesi'nde Uluslararası İlişkiler alanında doktoraya başladı.


Huseyin-Arslan

Hüseyin Arslan

Araştırmacı


İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. İstanbul Üniversitesi'nde sunduğu "Milli Görüş Hareketi'nin Laiklik Anlayışı" başlıklı tezi ile yüksek lisans eğitimini tamamladı. Halen İstanbul Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünde doktora eğitimine devam etmektedir.


Mustafa-Halil-Aydin

Mustafa Halil Aydın

Araştırmacı


Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi, Tarih bölümünden mezun olmuştur. Aynı üniversitede, Tarih bölümünde yüksek lisans eğitimine devam etmektedir.